Aby se vám na podlaze dobře pracovalo


Také pracujete na „Home office“ a využíváte výhod poklidného domácího prostředí a flexibilní pracovní doby? Nevýhodné je to v tom, že práci musíte odvést, takže vás tu mohou rozptylovat některé aktivity, a musíte se od nich oprostit, a naopak výhodné je to samozřejmě v tom, že jste doma, a klidně můžete zůstat celý den v pyžamu.

obytný prostor

Být doma v pyžamu je výhodné z hlediska pohodlí, a tím pádem zas můžete podávat lepší pracovní výkon, protože se cítíte velmi dobře. Někteří lidé to dokonce řeší tak, že zůstanou v pyžamu v obýváku, rozloží si na koberec notebook a pracovní podklady, donesou si tam čaj a sušenky, a pustí se do práce. Na koberci práce víc odsýpá, protože tu máte více prostoru, a máte tím pádem i větší přehled, pokud například zpracováváte účetní podklady a hrabete se v papírových fakturách a daňových dokladech.

místnost s kobercem

Čistý koberec není nutnou podmínkou, ale…

Představte si, že si rozložíte na podlahu notebook, chcete se napít čaje a zakousnout se do sušenky, když současně s tím nasajete do nozder typický odér čtrnáct dnů nošených ponožek. Je tak silný, že se vám z toho až zatočí hlava. V takovém prostředí toho moc neuděláte, a možná, že se současně s tím budete divit, odkud se ten zápach vzal.

Odpověď je jednoduchá – když se po koberci chodí naboso nebo v ponožkách, a třebaže máte nohy umyté, na chodidlech se stále tvoří dostatek potu, což https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/svet-si-vsima-ceskeho-politickeho-veletoce-a-nestaci-se-divit_451289.html je přirozené. Pot sám o sobě nezapáchá, zápach způsobují až bakterie, které jej rozkládají za vzniku sirných sloučenin. Na koberci jim dáte velkou šanci pot rozkládat, pokud budete koberec vysávat pouhým vysavačem, protože vysavač nasaje jen část nečistot a většina potu zůstane přilepená na kobercových vláknech. Jediná pomoc je koberec nechat vyčistit speciálním strojem, nejlépe mokrým způsobem. Čištění koberců v Praze vám pak umožní pokračovat v práci na Home office na koberci tak dlouho, dokud se zas pot z vašich chodidel nezačne projevovat typickým odérem.