Jak vybrat ta správná tepelná čerpadla Plzeň


V našich končinách v zimě zkrátka potřebujeme topit. Vzhledem k tomu, že v některých oblastech mohou teploty klesat až k – 30 stupňům Celsia, je jasné, že teplé obydlí je zkrátka nutnost. Ovšem, jak už to tak bývá, ani teplo není zadarmo, a to bez ohledu na to, jaký typ si vyberete. Některé z nich jsou však levnější, než jiné.

V tomto ohledu si čím dál vyšší popularitu získává teplené čerpadlo, jako jsou například tepelná čerpadla Plzeň https://www.sunus.cz/tepelna-cerpadla. To pracuje na principu rozdílu teplot mezi vnitřkem domu a vnějším prostředím. Čím vyšší tento rozdíl je, tím vyšší je i výkon. To znamená, že právě v nejchladnějším období bude pracovat nejefektivněji, což je přesně to, co potřebujeme.

instalace tepelného čerpadla

Vzhledem k rostoucí popularitě pak není divu, že je na trhu dostupné poměrně velké množství typů. Laikovi se z toho může zatočit hlava, zvláště když ani nemá ponětí, co většina uvedených parametrů vlastně znamená. Může pro něj proto být obtížné vybrat takové, které by pro něj bylo ideální.

Samozřejmě, většina z nás se jako první kouká na cenu. Avšak podobně jako u mnoha jiných produktů i zde platí, že čím nižší cena, tím nižší je i kvalita a především efektivita. Jednoduše řečeno, pokud si koupíte to nejlevnější tepelné čerpadlo, pak zaplatíte mnohem více na elektřině, než by tomu bylo u kvalitního druhu. V celkovém součtu se vám tak může tato investice značně prodražit.

vnější část tepelného čerpadla

Také je potřeba myslet na celkový výkon v poměru k velikosti vašeho domu. Pokud máte v podstatě jen malý domek, vaše čerpadlo rozhodně nemusí mít takový výkon, jako když máte třeba dvoupatrový dům. Rozhodně tedy vždy neznamená, že vyšší výkon je lepší. Pokud si nejste jisti, které by pro vás bylo to pravé, rozhodně se neváhejte zeptat odborníka. Ten vám bude schopen poradit to, které bude právě pro váš domov ideální, abyste v zimě měli co nejlevnější topení, a přitom nemuseli mrznout.