Přírodní dary

Každý stát má svoje specifické rostliny, které jsou přínosem pro lidský organismus. Některé dokonce ještě ani nejsou do detailu prozkoumané a jejich potenciál je prozatím tajemstvím pro širší veřejnost. I takto by se daly charakterizovat účinky, které přináší kratom. Jedná se o tropický strom, který má svůj potenciál ukrytý v listech.

V tradiční medicíně jihovýchodní Asie se kratom využívá právě jako tišící prostředek proti nesnesitelným bolestem. Také ovšem je ideální možností jako probudit v sobě lepší náladu, a dokonce vyprodukovat více energie. V těchto zemích se běžně listy žvýkají nebo se z nich připravují různé odvary a extrakty, což se u nás rovněž takto dělá z různých bylinek.

kratom bílý

V západních zemích se o kratomu hovoří spíše jako o legální droze, ačkoliv i v některých státech se rozhodlo o tom, že bude zcela zakázán, právě kvůli tomu, jaké má kratom účinky. I přesto, že mnoho uživatelů má skvělé recenze, a to zvláště v oblastech, kdy jim nepomáhá žádná klasická léčba. Hodně si pochvalují kratom při chronických bolestech, při různých zdravotních potížích, ale také při depresi, migrénách a pomáhá i překonávat závislost na opiátech.

druhy kratomu

Nežádoucí účinky kratomu

Bezpochyby jako každý lék nebo bylinka, tak má své úskalí. Bohužel ještě není dostatečně u nás prověřený, tudíž není ani schválený jako potravina ke konzumaci. Tudíž opět se lze spolehnout na recenze uživatelů. U některých se totiž objevily i nepříznivé projevy jako ztráta chuti k jídlu, což by pro někoho ovšem mohl znamenat opak a kratom by mu vyhovoval. Horší by byla nespavost nebo i pocity na zvracení. Většinou tyto projevy jsou spojeny s vyšší dávkou kratomu, než je doporučená denní dávka.
Celkově by se dal kratom hodnotit jako přínosný pro lidský organismus, ale je třeba vzít i v úvahu to, že každý jsme jiná osobnost, tudíž na každého bude působit trochu jinak.