Rekonstruujeme rodinný dům


Také se u vás sešla rodinná rada, která rozhodla, že budete rekonstruovat váš dům? Stává se to zejména tehdy, je-li zapotřebí přejít na levnější způsob vytápění, zateplit objekt, vyměnit okna či dveře, anebo podlahovou krytinu, případně již starou a nevyhovující elektroinstalaci či rozvody vody a odpadu. Rekonstrukci lze provádět částečně svépomocí, s místními řemeslníky, anebo se stavební firmou, možností je celá řada a záleží pak na vašem uvážení, který postup u vás zvítězí.

loď s kontejnery

Co však budete nuceni řešit již od počátku, je přestěhování vybavení domu mimo stavební prostor. Jinými slovy, kam odnesete váš nábytek, koberce, chladničku, pračku a osobní věci, aby je řemeslníci nemuseli překračovat, a aby tu nehrozilo jejich poškození?

skladové kontejnery

Můžete to provést tak, že se dohodnete se stěhovací firmou a vše přestěhujete do jejich skladu, ale toto bývají sklady externí, tedy poměrně daleko od vašeho příbytku, a pokud byste například potřebovali nějaký předmět odtud vyprostit a dočasně využívat, museli byste kvůli tomu vážit dlouhou cestu. A jezdit sem a tam autem kvůli drobnostem, například v pondělí tam odjedete pro žehličku a žehlicí prkno, v úterý pro jízdní kolo a ve čtvrtek pro šicí stroj, najezdíte spoustu kilometrů a ztratíte mnoho času.

Tomuto extempore se snadno vyhnete pronájmem skladu, tedy skladového kontejneru. Přistaví vám jej přímo na zahradu a vám odpadne starost o převážení předmětů z místa na místo. Vynesete je z domu do útrob kontejneru, uzavřete jeho vrata, uzamknete je, a máte po starostech. Skladový kontejner si můžete pronajmout na libovolně dlouhou dobu a můžete jej mít k dispozici ve dvou velikostech, buď v šestimetrovém provedení, anebo v dvojnásobné délce. Samozřejmě je možné mít na zahradě kontejnery dva nebo tři, dle potřeby a možností finančních či prostorových.