Za ztrátu erekce může také chronický stres

Lidská sexualita je protkána mnoha záhadami a s těmi nejzáludnějšími se lidé obracejí na odborníky – psychiatry, psychology a sexuology. Jestliže se jedná čistě o fyziologický problém, řešení bývá snazší, než v případě psychických obtíží. Ne vždy jsou ale tyto problémy dělitelné na psychiku a fyzickou stránku věci, častokrát jsou oba směry provázané.

žena v posteli

Když selhává erekce – problémy s erekcí řeší mnoho mužů Viagrou cenou bez receptu. O její existenci ví dnes snad už každý a mnoho laiků je také přesvědčeno o tom, že je to všelék, a že automaticky po podání tablety nastoupí neuvěřitelná touha po pohlavním aktu a erekce neklesá ani po 24 hodinách. Tak to samozřejmě není a největší potíž spatřujeme v tom, že na vině bývá i psychika. K erekci potřebujete vzájemnou souhru těla a ducha, a to není jen tak.

ženské nohy

Vystresovaný jedinec – moderní doba s sebou přináší i moderní úskalí, a jedním z nich je chronický stres. Nebezpečí tkví právě v jeho chronicitě, tedy v téměř nepřetržitém sledu událostí, které vytváří v těle i na duši neúnosný tlak. Stresových podnětů je mnoho a mohou být i zdánlivě malicherné, přesto dostatečně silně pozvednou hladinu adrenalinu v krvi, a zde právě začíná ten problém.

Jestliže adrenalin a další stresové hormony v krvi setrvávají ve vyšších hladinách téměř stále, nemůže se tvořit testosteron a opadá nejen erekce, ale i zájem o sex a někdy i zájem o partnerku. Jestliže to poněkud zjednodušíme, onen „pitomý“ stres dokáže být příčinou rozepří, rozchodů, rozvodů a všech dalších tragických forem dříve láskyplných partnerství.

Nenechávejte se stresem vláčet, postavte se mu čelem a dejte mu jasně najevo, kdo je tu pánem! Využijte k tomu všechny dostupné prostředky – kromě obvyklých antistresů, jako jsou masáže, vhodný sport, dostatek odpočinku, kvalitní spánek a správná životospráva jsou to také bylinky, s nimiž zredukujete hladinu stresových hormonů a podpoříte tvorbu testosteronu.