Četba mě baví

Vzpomínám si, když jsem byla na základní škole a měla jsem opravdu veliké problémy, protože mi na základní škole vůbec nešel zeměpis ani matematika a fyzika. Ale opravdu hodně mě bavila chemie a český jazyk a také angličtina. Takže jsem si řekla, že když se budu ale pořádně snažit a tyto tři předměty dohnat, tak třeba ti zlepším také známky a budu mít vyznamenání. Protože můj sen byl na základní škole, abych měla vyznamenání, ale jak všichni víte, tak ne vždycky se všechno splní, když si člověk přeje. A nezáleží, jestli jste dítě. I když jsem si to moc přála a fakt jsem se učila, také jsem chodila na doučování matematiky a také fyziky a občas také zeměpisu, tak se mi to bohužel nepodařilo.

Já čtu moc ráda.

A bohužel na to asi nemám buňky. A mimochodem, když už se bavíme o buňkách na učení, tak vy tomu věříte? Když jsem se jednou ptala učitelů biologie a chemie, tak oni mi sami řekli, že žádné buňky na učení neexistují. Že to je jenom nějaký výmysl. Anebo že si prý někdo tím zlepší sebevědomí. Jenomže já tomu nevěřím, takže jsem se zeptala svých rodičů. A také jsem jim řekla, že i když se prostě snažím, tak mi tyto tři předměty vůbec ve škole nejdou. I když vzdělání mám ráda, tak si nemohu pomoct. Nakonec to dopadlo tak, že jsem žádné vyznamenání nikdy na základní škole neměla, ale dostala jsem se na střední školu ekonomickou.

Moudří lidé čtou.

To byl docela můj sen, takže jsem ráda, že mám alespoň tohle vzdělání. A i vám doporučuji, že i když třeba nerozumíte nějakým školním předmětům, tak je opravdu vhodné, abyste se našli nějaké doučování nebo alespoň soukromého učitele, protože mi věřte, že vzdělávání je opravdu důležité. Potom se třeba můžete dostat na vysněnou střední školu anebo potom také na vysokou. A já vysokou školu tedy sice nemám, protože jsem na to neměla hlavu, ale někdy toho lituji a říkám si, že bych si možná vysokou školu mohla udělat také dálkově.