Je vhodné dávat si na auto nálepku se jménem svého dítěte?

Většina rodičů je na své děti velmi pyšná, a chtějí to dát celému světu najevo. A jedním ze způsobů, jak toho docílit, je i dát si na auto nálepku se jménem svého potomka či potomků. Po tomto vylepšení sahá stále více maminek a tatínků, a to z pochopitelných důvodů. Není tedy divu, že výrobci nabízí skutečně širokou škálu nabídky.

 

automobil bez nálepek

 

Co však již jen málokdo zaznamená je fakt, že to ve skutečnosti nemusí být tak dobrý nápad, jak se na první pohled zdá. Jistě, pro vás může být důležité, že ostatní vidí, jak se vaše dítě jmenuje. Problém je, že to sebou přináší i určitá nebezpečí, která si ne každý uvědomuje. Následky přitom mohou být tragické.

 

Tím, že v podstatě veřejně ukazujeme všem jméno svého dítěte, totiž značně usnadňujeme práci potenciálním únoscům. Pro ně je totiž mnohem snazší získat si důvěru vašeho potomka, pokud znají jeho jméno. Danému člověku stačí říci, že jej třeba poslala maminka, protože se zpozdí. A jelikož znají jméno onoho dítěte, to nemá důvod tomu člověku nevěřit. Jak jinak by je totiž mohlo znát? Rozhodně je nenapadne, že si je ten člověk přečetl na autě.

 

děti je potřeba chránit

 

To je rozhodně dobré vzít v úvahu, než si na auto takovou nálepku pořídíme. Platí to zvláště, pokud náš syn nebo dcera chodí například ze školy sami. V takovém případě je možná lepší se něčeho takového vystříhat, nebo alespoň svého potomka důrazně varovat, že znalost jejich jména ještě neznamená, že je poslali rodiče. Naučte je, ať vždy nejprve zavolají a potvrdí, zda byl onen člověk skutečně poslán vámi.

 

Jistě, možná se to může zdát přehnané, avšak stačí se podívat na statistiku únosů dětí jen v naší republice a zjistíme, že tomu tak skutečně není. A v tomto případě rozhodně platí, že prevence je podstatně lepší, navíc když vezmeme v úvahu, že zvláště malé děti ještě nemají onu zdravou dávku nedůvěry k cizím lidem. Přijít tímto způsobem o dítě je totiž to nejhorší, co se může komukoliv stát.