Kdo nám smontuje zakoupený nábytek

Znáte tu dětskou písničku „Pec nám spadla“? Do podobné situace se můžete dostat i vy, ovšem nikoli s pecí, ale s montáží nábytku. Tam se totiž mnohdy vyskytují situace, které amatéry položí na lopatky. Obrazně, anebo doslova.

Oslovte s prosbou stěhovací firmu

O stěhovácích je mezi lidmi známo, že přestěhují byty, rodinné domy i nebytové prostory, a že se postarají i o jejich vyklizení, ovšem ne každý již ví, že zajišťují i montáže (a demontáže) nábytku. Toto je velmi zásadní moment, s nímž lze do budoucna počítat i v situacích, kdy se sice nikam nestěhujete, ale pořizujete si nový nábytek třeba do ložnice.

montážní práce

Jestliže si objednáte velkou šatní skříň, obdobu vestavěné skříně na míru, a spolu s ní i psací stůl, postel, odkládací stolek a noční stolky, přivezou vám domů doslova a do písmene skládačku. Stavebnici pro dospělé. U větších nábytkových sestav to může být i dvacet kartonových krabic. V takovém množství můžete snadno ztrácet přehled o situaci a chaos ještě umocní náročnost montáže spolu s nepřehledným návodem.

Stěhovací firma stěhování 7 stehovani-mamut.cz vás těchto stresujících jevů zbaví a dohlédne i na některé momenty, s nimiž byste si sami neporadili:

montáž nábytku

Přidržování desek – kdo vám přidrží při montáži desky k sobě? Je na toho člověka opravdu spolehnutí? Pády desek na zem mohou způsobit jejich rozlomení, odštípnutí a další formy poškození.

Co není v návodu uvedeno – papírové návody k montáži nábytku bývají nepřesné a díky tomu se můžete dopustit určitých chyb. Ty mohou vést až k poškození některých dílů a znehodnocení výrobku, na který se ovšem nevztahuje reklamace.

Práce s vruty – některé otvory pro vruty mohou být nepřesně předvrtané, což povede buď k jejich protáčení a špatné pevnosti spojů, anebo vrut silou protlačíte až na druhou stranu desky, a tím pádem nábytek nevratně poškodíte. Stěhováci s těmito jevy počítají a umí si v takových situacích poradit.