Na co dávat pozor při nákupu zboží v second handu

Prodejny s použitým zbožím si zákazníky nezískaly jen nízkými cenami zboží. Sebevíce nízké cena by totiž člověka nemohla donutit ke koupi výrobku, který vlastně nemůže potřebovat nebo se mu nelíbí. Výhodná je u těchto prodejen i jedinečnost a originalita, kterou se zdejší kousky vyznačují. Většinu z nich v obchodech opravdu nemáte šanci najít a pokud se vám to podaří, cena bude pravděpodobně vyšší v řádu desítek procent. Second handy si získaly oblibu u všech věkových skupin a generací, proto do těchto obchodů můžete zavítat v každém případě i vy. Vyskytují se v každém větším městě, na mnohdy velmi frekventovaných místech a jakmile se do některého z nich jen podíváte, zábavu na dlouhé hodiny můžete mít zaručenou.

bleší trhy

Drtivá většina zdejšího zboží je ale již použitá a prošla rukama jiných lidí (i když někdy se i zde podaří najít kousek s visačkou). Proto si musíte dávat dobrý pozor na to, co si vlastně plánujete přinést domů, aby ve vaší domácnosti neskončil nějaký kus, o kterém nakonec zjistíte, že je poškozen a můžete jej rovnou vyhodit. Při samotném výběru kousků se ani tolik není nutné zabývat velikostí napsanou na štítku, jako spíš tím, zda vám perfektně sedí. Jestliže totiž nejste zručnou švadlenkou či nemáte to štěstí mít takovou osobu v rodině, asi si ani běžně nekupujete nepadnoucí kousky.

oblečení na věšáku

Pozor dávejte ale také na složení materiálu, protože právě ono rozhoduje častokrát o tom, zda se budete cítit pohodlně či nikoliv. Nebojte se vytáhnout si daný kus oblečení na světlo a zkontrolovat jej opravdu pořádně – můžete nalézt drobné dírky nebo trhlinky či trčící nitky. Bohužel u second handu eshopu kousek takto důkladně prověřit nemůžete, jeho provozovatelé ale jistě dbají i na spokojenost https://cs.wikipedia.org/wiki/Spokojenost_z%25C3%25A1kazn%25C3%25ADka svých zákazníků. A nakonec, nezapomeňte se zamyslet nad tím, jestli má kousek ve vaší skříni své místo a vy jej zvládnete nosit spolu s těmi, které už tam máte nyní.